Gönderen Konu: Hata Kodu 57  (Okunma sayısı 653 defa)

cvbilgileri

  • Yeni Üye
  • *
  • İleti: 3
    • Profili Görüntüle
Hata Kodu 57
« : 01 Haziran 2017, 20:04:51 »
Bankacılık işlemleri ile alakalı olarak deneyimlerimi paylaştığım yazılarıma bugün bir yenisini daha ekleyerek geçen gün başıma gelmiş olan “hata kodu 57” konusundan bahsedeceğim.
Geçenlerde alışveriş yaptığım bir yerde ödememi kredi kartına taksit yaparak gerçekleştirmek istedim ve son derece popüler bir bankaya ait olan ve limiti de son derece yüksek bir kart ile ödememi yapmak üzere kartı verdim. Görevli kişi kartımı POS makinesinden geçirip ödeme işlemini yapmaya başladıktan sonra bana dönerek “kartınız hata veriyor tekrar dener misiniz?” dedi. Ben de şifremi tekrar girdim taksit işlemi yapıldı ancak ödeme yine gerçekleşmedi ve hata verdi.

0057 hata kodu

Bu durum beni bir hayli endişelendirdi. Kartımın bloke olduğunu ya da işlem yapma özelliğini kaybettiğini düşündüm. Kasadaki kişiye sıkıntının ne olduğunu sorduğumda hata kodu 57 olduğunu söyledi. Yaptığım alışverişi yarım bıraktım ve telaşla bankamı aradım. Meğerse ödeme yapmak için geçersiz bir kart kullandığım anlamına geliyormuş. Gerçekten de dalgınlıkla kredi kartı yerine taksit yapma özelliği olmayan hesap kartımı verdiğimi bu yüzden ödeme işlemini tamamlayamadığımı fark ettim.
Kaynak: http://www.kredikartibasvurusu.co/kredi-karti-hata-kodlari-57.html [/b]]http://www.kredikartibasvurusu.co/kredi-karti-hata-kodlari-57.html